Wakacje marzeń na wyciągnięcie ręki
8 lipca, 2019
Konstrukcje stalowe w Krakowie
7 sierpnia, 2019

Sprzęt, który sprawdzi się w wielu branżach

Każdy, kto interesuje się hydrauliką, elektroniką, budownictwem czy
mechaniką, stara się na bieżąco być z nowościami pojawiającymi się na rynku, które mają ułatwić pracę. Ostatnio furorę w wielu branżach robią prasy krawędziowe. Co to takiego? Do czego służy? I dlaczego warto ją mieć w swojej firmie? Odpowiedź poniżej.

1. Prasa krawędziowa CNC
Prasa krawędziowa CNC to maszyna o nowoczesnej technologii, której zadanie polega na gięciu krawędziowym blach. Maszyna ta działa przy pomocy komputera, który pełni w niej rolę swoistego sterownika. Prasa krawędziowa zbudowana jest ze stalowego korpusu, który zawiera układy mechaniczne, mechaniczne, hydrauliczne oraz automatykę przemysłową.

2. Rodzaje pras
Na rynku dostępne są prasy o zróżnicowanych parametrach. Wszystko po to, aby każde przedsiębiorstwo mogło wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb. Aktualne, można wyróżnić następujące rodzaje pras krawędziowych: prasy hydrauliczne, które charakteryzują się siłą nacisku osiągającą nawet kilkaset ton, prasy hydrauliczne znajdują zastosowanie przy gięciu długich i grubych kilkumetrowych blach; prasy elektryczne, są z kolei szybsze i sprawniejsze, wykorzystuje się je więc do wielu powtórzeń,w których dokonuje się gięć małych elementów; prasy pneumatyczne są bardzo zbliżone właściwościami do pras opisanych powyżej. Ostatni rodzaj, prasy mechaniczne to prasy, które charakteryzują się najlepszymi z dotychczasowym cechami takimi jak: dokładność i szybkość.

3. Zastosowanie prasy krawędziowej
Prasy krawędziowe zostały wymyślone do odpowiedniego gięcia blachy pod właściwym kątem, dzięki czemu można z nich otrzymać określony kształt. To sprawia, że dzięki takim urzędomaniom szybko można stworzyć między innymi: płyty osłonowe, pojemniki, obudowy, części maszynowe. Takie maszyny są niezwykle potrzebne w wielu firmach, przedsiębiorstwach oraz halach produkcyjnych szczególnie w branży takiej jak przemysł. To dzięki niej możliwe jest bowiem szybkie i sprawne wygięcie blachy na potrzeby firmy.

Więcej dowiesz się na: https://www.bi-top.pl/maszyny-obrobka-metalu/cty/prasa-krawedziowa-cnc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *