Wyburzenia
Rozbiórki budynków Poznań – jak często do nich dochodzi?
5 lutego, 2020
Detox sokowy
Nie takie straszne oczyszczanie sokami
8 lutego, 2020

Puder do twarzy – niezbędny każdej kobiecie

Puder do twarzy

To jakich kosmetyków używa się do makijażu, a z jakich się rezygnuje, zależy nie tylko od osobistych preferencji, ale też od stanu i typu cery. Niektóre panie, zwłaszcza te, które specjalnie nie narzekają na niedoskonałości cery, rezygnują z podkładu, gdyż jest on dla nich zbyt ciężki, powoduje zatykanie porów skóry i przez to jej nadmierne przetłuszczanie się, a także ściera się i zostawia ślady, a to na telefonie, a to na kołnierzykach bluzek czy kołnierzu okryć wierzchnich. Często wówczas funkcje tego preparatu przejmuje puder, który oczywiście odznacza się nieco mniejszą siłą krycia, ale za to jest dla wielu pań o wiele wdzięczniejszy w stosowaniu. Na pewno jest lżejszy i nie jest tłusty, dzięki czemu nie jest wyczuwalny na skórze. Nie powoduje też przetłuszczania cery, a wręcz przeciwnie – bardzo często powodem, dla którego sięga się po puder do twarzy, jest chęć zamaskowania nadmiernego błyszczenia się skóry i zmatowienia jej na długi czas. Trzeba jednak uważać, gdyż niektóre pudry, szczególnie typowo matujące, mogą mieć działanie nazbyt wysuszające, a kiedy skóra jest mocno wysuszona, broni się przed tym, produkując jeszcze więcej sebum. 

Pudry do twarzy w praktyce – najlepszy puder

Na rynku można jednak znaleźć bardzo różne pudry do twarzy. Niektóre z nich, zwłaszcza dedykowane dla nastolatek, wyróżniają się nawet działaniem antybakteryjnym, dzięki czemu ograniczają rozwój bakterii odpowiedzialnych za tworzenie się zaskórników i pryszczy. Jeszcze chętniej wybierane są pudry rozświetlające, które są uwielbiane zwłaszcza przez panie mające ziemistą cerę, pozbawioną blasku, czy to z powodu złej diety, przemęczenia, źle przespanych nocy, czy po prostu z natury. Takie pudry mogą mieć różne formy. Czasem są wzbogacone o błyszczące, brokatowe drobinki i wówczas trzeba bardzo uważać z ich aplikacją. Najbezpieczniej jest zarezerwować używanie takich kosmetyków na wieczór. Kiedy zaś chce się rozświetlenia już od rana, warto postawić na kosmetyk, który jest cały błyszczący i nie ma widocznych drobinek, czy też wybrać typowy rozświetlacz. 

Poza tym znaleźć można pudry w różnych postaciach – sypki, w kamieniu, wypiekany, prasowany itp. Firmy prześcigają się w dostarczaniu coraz atrakcyjniejszych propozycji swym klientkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *