Puder do twarzy
Puder do twarzy – niezbędny każdej kobiecie
6 lutego, 2020
Skórzane męskie torby
Skórzana męska torba na ramię – moda 2020
15 lutego, 2020

Nie takie straszne oczyszczanie sokami

Detox sokowy

Stresujący tryb życia jest czynnikiem, który często wpływa na pogorszenie stanu zdrowia. Jednak dokładając do tego palenie papierosów, zawód polegający na pracy przy komputerze oraz niezdrową dietę, nasze zdrowie może zacząć szwankować. Jednak, czy są sposoby, aby wesprzeć nasz organizm?

Sok oczyszczający organizm – polecane i sprawdzone

Kilka lat temu przyszła do nas moda na oczyszczanie sokami. Nowy trend dotarł do nas prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych. Jednak już wcześniej wiadomo było, że warzywa i owoce powinny stanowić główną część zdrowej diety. Jednakże, nie każdy może jeść owoce i warzywa do każdego posiłku, stąd też pomysł na picie soków. Oczyszczające soki powinny być przygotowywane z wykorzystaniem wyciskarek wolnoobrotowych, które podczas pracy nie nagrzewają się i nie powodują degradacji cennych składników odżywczych i witamin, jak to się dzieje w przypadku korzystania z sokowirówek. 

Oczyszczające soki sposobem na zdrowie?

Trend detoksykacyjny zalecający spożywanie soku warzywno-owocowego opiera się o sok oczyszczający organizm, którego podstawą jest kolor zielony. Badania wskazują, że chlorofil, zawarty we wszystkich jadalnych zielonych częściach roślin jest bogaty w łatwo przyswajalny magnez. Ponadto, zielone soki zawierają dużą ilość składników chelatujących, które wiążą metale ciężkie w naszym organizmie i ułatwiają usuwanie ich. Jednak lista korzystnych efektów picia soków jest znacznie dłuższa. Picie soków jest doskonałym pomysłem na zapewnienie w diecie składników odżywczych z warzyw, które nie goszczą często na naszym talerzu, natomiast w wieloowocowych sokach można przemycić te warzywa, wzbogacając jednocześnie naszą dietę. Picie takich soków powinno być również świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy żołądkowe po spożyciu surowych owoców, czy warzyw. Wiąże się to z obniżoną zawartością błonnika pokarmowego w sokach. 

Mimo tych wszystkich zalet wiele osób obawia się, że nie będzie przygotowywać soków ze względu na wysokie ceny urządzeń oraz skomplikowany proces ich mycia po każdym użyciu. Jednak na rynku jest coraz więcej wyciskarek wolnoobrotowych całkiem dobrej jakości w bardzo zróżnicowanych cenach zaczynających się od 200 złotych. Dlatego nie trzeba na start wydać kilku tysięcy. Ponadto producenci zadbali, aby budowa była prosta, co ułatwia proces czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *