Co jedzą papugi?
Lipiec 1, 2018

Jak wychować szczeniaka?

Dominujący szczeniak, który myśli, że jest szefem może mieć do Ciebie problem w późniejszym okresie. Kiedy zachowania dominujące nie są korygowane, mogą się one przejawiać, dopóki Twój pies nie uwierzy, że jest liderem Twojego stada. Dzięki odpowiedniej strukturze i dyscyplinie w domu właściciele szczeniąt są w stanie skorygować dominujące zachowania przed przejęciem i dostosować poziom dominacji tak, aby szczeniak rozumiał, że jesteś alfa.

 

Naucz swojego psa kto jest liderem

Naucz szczeniaka, że jesteś liderem. Nie pozwól, aby Twój szczeniak stanął przed tobą podczas spaceru. Zamiast tego trzymaj szczeniaka przy boku i trenuj go, aby podążał za Twoim ruchem. Po zatrzymaniu się szczeniak również powinien się zatrzymać. Gdy idziesz do przodu, szczeniak powinien poruszać się razem z tobą.

Po zjedzeniu posiłku nakarm szczeniaka. Pokazanie szczeniakowi, który jako pierwszy jesz, jest niezbędne do ustalenia dominacji w domu. Uczy to szczeniaka, że musi czekać na ciebie, zanim pozwoli się mu jeść. W strukturze hierarchicznej psów dominują psy jedzące pierwsze. Po zakończeniu jedzenia nakarm szczeniaka.

Daj szczeniakowi wyznaczone łóżko. Nie pozwól, aby Twój szczeniak – bez względu na to, jak ładny i przytulny – spał z Tobą na łóżku. Takie zachowanie wzmocni u szczeniaka poczucie dominacji nad tobą. W świecie psów dominujący członek stada śpi w najlepszym miejscu do odpoczynku.

Naucz swojego psa posłuszeństwa

Nie wpuszczaj szczeniaka do domu, zanim to zrobisz. Jeśli grasz na zewnątrz, pozwól szczeniakowi usiąść i poczekać, aż przejdziesz najpierw przez drzwi, a następnie pójdzie za nim szczeniak. To posłuszne zachowanie może być trudne do nauczenia, więc znaleźć technikę treningu, który działa skutecznie dla Ciebie.  podczas gdy inni mogą korzystać tylko z kołnierzy treningowych. Poproś szczeniaka, gdy robi coś nieposłusznego lub dominującego. Niektóre zachowania, których należy szukać, to wskakiwanie do lady, staranie się być wyższe od Ciebie, wskakiwanie na meble bez uzyskania zgody jako pierwszy i montaż. Zaniedbanie dyscypliny spowoduje, że szczeniak będzie myślał, że może uciec od dominacji. Ustanawiając zasady dla swojego szczeniaka, dajesz mu do zrozumienia, że nie jest to alfa, ale takie dyscypliny muszą być konsekwentne. Nagradzaj szczeniaka, gdy postępuje zgodnie z poleceniami. Dodaj mu pozytywnego wzmocnienia poprzez dotyk fizyczny i przysmaki treningowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *