Co jedzą chomiki?
2 lipca, 2018
Hotel profesjonalnie posprzątany
22 stycznia, 2019

Jak wychować kota?

Podczas gdy niektóre koty i poszczególne rasy mogą być bardziej przyjazne niż inne, możesz podjąć kilka prostych kroków, aby pomóc swojemu kotu czuć się komfortowo i pozwolić mu rozkwitnąć ich przyjaznym, przyjaznym osobowościom. Jeśli masz kociaka, najlepiej jest zacząć od tak wczesnych lat, abyś mógł mieć towarzyskiego, dobrze przygotowanego kociaka, który przynosi każdemu radość. Oto nasze wskazówki, jak wychować przyjaznego kota.

Jeżeli udowodnisz swojemu kotu, że jesteśmy godni zaufania i mili, prawdopodobnie będzie on o wiele bardziej wrażliwy i w zamian będzie chciał zwrócić na siebie uwagę.

Te sprytne zwierzęta nie powinny mieć problemu z rozpoznaniem swoich nazwisk po odrobinie powtórzenia. Ćwicz dzwonienie do nich z imienia i nazwiska, a gdy już zaczną przychodzić, możesz nagrodzić je przysmakiem. Koty, które przychodzą na polecenie, nie są nieśmiałe i lubią przebywać w pobliżu ludzi. Jeśli nauczysz ich przychodzić, gdy do nich zadzwonisz, mogą nauczyć się to robić również dla innych.

 

Zaprzyjaźnij swojego Kota z innymi zwierzętami

Im młodszy jest kot, kiedy przedstawiasz go psu przyjaznemu dla kota, tym lepiej nauczy się, że niektóre psy mogą być przyjazne. Większość kotów naturalnie boi się psów, a niektóre jeszcze bardziej z powodu złych doświadczeń. Jeśli masz psa w domu, będzie to łatwiejsze, ale jeśli nie spróbuj uspołecznić swojego kociaka/kota wokół psa, który nie przeszkadza kotkom.

Ważne jest, aby Twój kociak był zdrowy i nie przebywał zbyt daleko od domu. Koty są raczej niezależne i z natury mogą być powściągliwe, ale ich rozwój społeczny musi być z nimi interaktywny i musi być pod prysznicem z dużą uwagą. Zaproś ludzi do zachwytu nad swoim nowym cennym kociakiem i pozwól im pokazać im uwagę. W ten sposób, gdy będą starsi, nie będą przejmować się uwagą, bo to jest coś, o czym zawsze wiedzieli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *