Jak wychować szczeniaka?
Czerwiec 29, 2018
Co jedzą chomiki?
Lipiec 2, 2018

Co jedzą papugi?

Dowiedz się wszystkiego, co Twoja papuga powinna jeść, począwszy od nasion, poprzez granulat, warzywa, owoce, białka, a skończywszy na innych produktach.  Dowiedz się więcej na temat informacji o pożywieniu dla ptaków, które musisz znać dzięki naszemu prostemu artykułowi który zapewni wam wszystkie niezbędne informację.

Nasiona dla ptaków

Mieszanki z nasionami ptaków są często podstawowym pożywieniem dla wielu ptaków domowych i papug. Powszechne nasiona znajdujące się w mieszankach żywności dla ptaków obejmują nasiona szafranu, słonecznika, prosa, kanaryjki, konopi, ostu i inne.

Nasiona składają się z czterech części: zarodka, liścieni, bielma i kadłuba. Ptaki domowe jedzą nieokiełznane nasiona, które nie zaczynają rosnąć i stają się roślinami. Ptak wysiewa nasiona, aby zjeść zarodek, liścieniówkę i bielmo. Ptaki domowe również mogą jeść kiełkujące nasiona, gdy kiełkujesz nasiona ptaków.

Wiele warzyw jest wypełnionych witaminami, błonnikiem, białkiem, wapniem i innymi składnikami odżywczymi. Oferujemy świeżo umyte warzywa, takie jak ciemnolistne zielenie, takie jak pietruszka, szpinak, jarmuż, kolard zielone i szwajcarska broda. Świetna jest również papryka, dynia, orzech motylkowy, spaghetti i prażone nasiona, słodkie ziemniaki, zielona fasola i marchew. Zmieszać z warzywami ptasimi warzywami z roślin strączkowych, kiełków i całych ziaren (np. chinoa, brązowy ryż, owies). Nie zakładaj żadnych opatrunków na warzywa ptasie i usuwaj pokarm po kilku godzinach, aby nie psuł się.

 

Białko roślinne oraz owoce dla ptaków

Żywnością bogatą w białko roślinne są brokuły, chinoa, soja (edamamam), rośliny strączkowe, orzechy i kiełki. Można również karmić umiarkowanymi ilościami białek pochodzenia zwierzęcego, takich jak dobrze ugotowany, niesezonowany kurczak, indyk czy ryba. Niezaprawione, zakodowane jajka to kolejna opcja, możesz je zgniatać i gotować razem z jajkiem.

Niektóre ptaki, na przykład makrele, potrzebują dodatkowych źródeł białka, takich jak orzechy. W ofercie znajdują się orzechy włoskie, migdały, orzechy leszczyny, orzechy makadamia i inne. Pasza wyłącznie orzechów prostych, nie solonych, nieprażonych w miodzie itp.

Owoce paszowe o wysokiej zawartości witaminy A. Niektóre owoce o wysokiej zawartości witaminy A to mango, papaje, kantalupa, persimmon, morele i granaty. Pasza dużo owoców jagodowych, takich jak jagody, truskawki itp. Owoce to wspaniała wizualna uczta również dla Twojego ptaka; owoce są tak jasne i kolorowe, że Twój ptak będzie musiał je wypróbować!

1 Komentarz

  1. admin napisał(a):

    sddasadsdaasd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *